Designa vår klubbtröja!

Hej Kära medlemmar!

Resultatet av den förra ”opinionsundersökningen” är att det är tillräckligt många som är intresserade av nya klubbtröjor för att få till en beställning, så här kommer fortsättning och lite mer detaljer. Nedan hittar ni nya frågor angående färg på tröjorna. Vi ska också hitta en snygg design och efterlyser därför förslag på hur våra nya t-shirts och/eller hoodies ska se ut. Skicka in designförslag till jippoansvarig@climbing.nu. Reglerna är som följer:

1. Max 2 färger får användas i trycket (för att inte priset ska rusa iväg).
2. Trycket ska vara på antingen framsidan eller baksidan. Det får inte gå över sidosömmarna.
3. Förslaget ska helst vara vektorgrafik i formatet EPS eller vektoriserad pdf.
4. Alla förslag ska vara inne senast den 30 november.

Om ni vill kan ni använda klubbens logga i tröjan. Klicka på bilden för att se den i full storlek.

mkk_logo


Frågorna om färg: